Természetjárók

Természetjárók Gyermek Egyesülete

Jászkisér, Petőfi Sándor út 1.

Weblap: http://termeszetjarok.civilkiser.hu

Történeti visszatekintés:

• 1949. június 01-én / 59 éve / az 5612. sz. Vasvári Pál Úttörőcsapat néven kapta meg elődünk a működési engedélyét az akkori Úttörőelnökségtől.
  • Később az 1129. sz. Vasvári Pál Úttörőcsapatként működött tovább.
  • Majd a rendszerváltozás után a 1129. sz. Vasvári Utódai Gyermekszervezet nevet vette fel.
  • 1998. április 25-én alakult Egyesületté, ekkor vette fel a Természetjárók Gyermek Egyesülete nevet.
Alapításkor 20 felnőtt tag, illetve 265 fő általános iskolai pártoló tag jelentette a tagságot.
Jelenleg 56 tagot és 447 pártoló tagot tart nyilván az Egyesület.

Vezetősége:

• Szüle Sándor elnök
  • Molnár György elnökhelyettes
  • Szereminé Járvás Andrea gazdaságvezető

Az Egyesület főbb tevékenységei:

• Tanulmányi versenyek szervezése, azok díjazása.
  • Játékos és sport vetélkedők rendezése, lebonyolítása.
  • Kirándulások, túrák szervezése.
  • Nyári, önálló-önellátó sátortáborok megrendezése (idén az Egyesület a 49. tábort szervezi, törekedve arra, hogy lehetőség szerint az ország mindig más tájára vigye a gyerekeket, ahol településünk nevét is megismerik az ott élők).
A fentieken túl szerepet vállal a községi rendezvények lebonyolításában, pl. Pünkösdi Vigadalmi Napok, AGROSZÖV Zrt. által rendezett szántóverseny, más, civilszervezetek által szervezett programokat is támogat a felszereléseivel (horgászverseny, Néptáncfesztivál stb.).

Kedves Szülők, Támogatóink!

Személyi jövedelemadója 1%-át Egyesületünknek is felajánlhatja.
Az így befolyt összeget a gyermekek évközbeni versenyeztetésekor a jutalmazásukra, illetve a nyári táborra, felszereléseink pótlására fordítjuk.
Adóbevallása készítésekor kérjük, adja meg a következő adatokat:
  • Kedvezményezett neve: Természetjárók Gyermek Egyesülete
  • Adószáma: 18830211-1-16