Emberi Erőforrás Támogatáskezelő logo

Ökológiai ismeretek

NTP-MTTD-16-0218

A program célja volt, hogy fejlesszük tanulóink ökológiai felelősségérzetét változatos, tanórán kívül tevékenységek segítségével, hogy az ökológia jelenségeinek megtapasztalásával a tanulók környezeti tudata fejlődjön, hogy felfedezzék, a bolygónk ökológiai rendszerei szorosan összefüggnek, kapcsolatuk szerves, a róluk szóló tudásanyag komplex. A foglalkozásokon a tanulók–főként a globális problémák feltárásával és helyi ökológiai megoldások keresésével foglalkoztak, úgymint globalizáció, fenntartható fejlődés, újrahasznosítás, hulladékkezelés, erőforrás gazdálkodás, ökológiai lábnyom vizsgálata, stb.. Az ismeretátadó előadásokat színesítik a párban vagy csoportosan végzett gyakorlati feladatok, melyek során megújuló energiával hajtott járműveket, szerves anyagokkal működtetett órát, stb., készíthetnek, valamint modellezhetik a víz körforgását vagy az üvegházhatást a megfelelő ökológiai gyakorló szett segítségével.