Alsó tagozatos szavalóverseny
2014

A Magyar Kultúra Napja alkalmából az idén is megrendeztük az alsós szavalóversenyt, január 21-én. Az idén először a tarnaszentmiklósi iskolások is bekapcsolódtak a versengésbe. Így már három iskola képviselőitől / Jászkisér, Pély, Tarnaszentmiklós/ hallhattuk a szebbnél- szebb verseket. Vendégek is voltak szép számmal, szülők, nagyszülők, osztálytársak kísérték el a fellépőket, és bíztatták őket tapsaikkal. Cseh Gáborné igazgatóhelyettes megnyitója után a szavalatok következtek. A sok színvonalas előadás közül nagyon nehéz volt a zsűrinek eldönteni a helyezéseket.

A zsűri elnöke Gubiczné Dr. Csejtei Erzsébet, a Városi Kulturális Bizottság elnöke volt, tagjai pedig Molnárné Zana Ágota tanárnő és Miklósné Tasi Edit tagintézmény vezető voltak.

A helyezések a következőképpen alakultak:

1. évfolyam

1. Nagy Boglárka - Tarnaszentmiklós
  2. Bagi András - 1.c
  3. Henning Kitti - Pély
Különdíj: Bíró István - 1.b

2. évfolyam

1. Szűcs Antal - 2.b
  2. Papp Balázs - 2.b
  3. Stuchlik Gergő - 2.a
Különdíj: Holló Csenge - 2.a

3. évfolyam

1. Farkas Réka - 3.a
  2. Kövesdi Izabella - 3.c
  3. Jakab Kíra - 3.c
Különdíj: Rabi Nagy Gergő - 3.a

4. évfolyam

1. Kozma Tímea - 4.a
  2. Nemoda Brigitta - Pély
  3. Miskolczi Alex - 4.c
Különdíj: Gál István - 4.a

Köszönjük a gyerekeknek a szép verseket, a zsűrinek a munkáját, a nevelőknek és a szülőknek a szavalók felkészítését. Reméljük rendezvényünkkel hozzájárultunk a szép magyar beszéd, a magyar kultúra terjesztéséhez, a versek iránti érdeklődés, szeretet felkeltéséhez.

Hajnal Csabáné
szervező