Arany János Nyelvművelő Verseny döntője Budapesten

Az idén is beneveztek a magyar nyelvet kedvelő tanulóink az Arany János Nyelvművelő Verseny első fordulójára. Az eredmény alapján 13-an kerültek be a második fordulóba. A tesztlapokat elküldve izgalommal vártuk, kit hívnak meg az országos döntőbe. Végül öten utaztunk Budapestre, ahol a Műszaki Egyetem központi épületében rendezték meg a szervezők az országos fordulót. Nagyon izgultunk a verseny előtt, pedig alaposan felkészültünk, nagyon sokat gyakoroltunk rá.
Arany János Nyelvművelő Verseny
10 órától írták a tanulók a versenytesztet, majd az eredményhirdetés következett. A mi tanulóink a középmezőnyben végeztek: Barna Zsófia 12. lett, Szikszai Bianka és Czifra Alexandra 13. Holló Tamás a 15. helyen végzett, Gőz Enikő pedig 17. lett. Ez számunkra nagyon becsületes teljesítmény. Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak: Tóthné Barna Csillának és Molnárné Zana Ágotának.

Magyar-történelem munkaközösség