Emberi Erőforrások Minisztériuma logoEmberi Erőforrás Támogatáskezelő logoOFI logoNemzeti Tehetség Program logo

"Esélyt a tehetségnek" - Integrált környezetben megvalósuló tehetségsegítő programsorozat

NTP-HTP-13-019

A pályázati projektnek köszönhetően 20 fő általános iskolás halmozottan hátrányos helyzetű tanuló tehetségfejlesztése valósulhatott meg szervezeti együttműködés keretében.

Az ismeretbővítésnek, tehetséggondozásnak olyan formája volt a projekt, melyet nem kaphatnak meg a gyermekek a tanítási órákon. 32 órán keresztül valósult meg a kommunikációs készségek fejlesztése, középpontba helyezve a drámapedagógiai módszereket.

Célunk a tanulók integrált keretek között történő foglalkoztatása, lemorzsolódásának csökkentése, fejlesztő- és szabadidős tevékenységek megvalósítása volt. Fő figyelmet fordítottunk a képesség kibontakoztató felkészítésben részt vevő tanulók iskolában megszerzett készségeinek, képességeinek további fejlesztésére, fenntartására a programokon keresztül. Feladatunknak tekintettük az iskolai sikerességük valamint későbbi társadalmi érvényesülési esélyeinek növelését.

A tanulók nagyon jól érezték magukat, megfogalmazták, hogy a későbbiekben is szívesen vesznek részt ilyen és hasonló programokon.