"Nyitott szívvel - óvodától a középiskoláig gyermekeink jövőjéért"
Nyissunk az óvoda felé - IV. részprojekt

"Mesefalu"
Meseolvasás, dramatizálás, bábkészítés, játék, filmvetítés

Meséljünk gyermekeinknek otthon, az óvodában és még az iskolában is, mert alakítja képzeletüket, bővíti szókincsüket, segíti szocializációjukat.
Nyissunk az óvoda felé - Mesefalu
Foglalkozásaink célja az olvasóvá nevelés. Nyilvánvalóan ez elsősorban a családban kezdődik. Ha apa és anya olvas, akkor a gyerek is olvasó felnőtté válik. Az olvasás megszerettetését az óvoda, majd az iskola folytatja. Ennek legfontosabb eszköze a mese. A jól kiválasztott, olvasott mese, vagy a gazdagon illusztrált mesekönyv és az értékes mesefilmek lenyűgözik a gyerekeket. Fejlődik képzeletviláguk, gazdagodik szókincsük és remélhetőleg irodalmat és olvasást kedvelő felnőttekké válnak.
Nyissunk az óvoda felé - Mesefalu
A foglalkozásokon a 3.a osztály tanulói, az iskolába készülő óvodások Barna Jánosné és Papp Erzsébet óvónők vezetésével, valamint az érdeklődő szülők vettek részt.

Szórádné Bozorádi Erzsébet

Tehetseg.hu logo