"Nyitott szívvel - óvodától a középiskoláig gyermekeink jövőjéért"
Nyissunk az óvoda felé - IV. részprojekt

"Ügyes(k)edjünk!"
Finommotorikát fejlesztő foglalkozások

Az óvodából az iskolába lépés minden család életében nagy esemény. Az első év lehet kudarcokkal teli, de lehet örömteli is. Ahhoz, hogy nyugodtan, eredményesen teljenek a kezdő iskolai évek, sokat tehetünk a családdal és az óvodával összefogva. E cél elérését segítjük a következő foglalkozásokkal. Könnyebbé tehetjük az óvodából való átmenetet az iskolába azzal, ha a tanuló, a szülők, az óvónők és a tanító jól ismerik egymást. Tudnak együttműködni, elsősorban a gyerekek érdekében. Ezek a foglalkozások éppen ezt az együttműködést alapozzák meg.
Nyissunk az óvoda felé - Ügyes(k)edjünk
Gondos, figyelmes és egyénre szabott feladatokkal a finommotoros koordinációt olyan mértékben tudjuk fejleszteni, hogy az optimális legyen az írástanuláshoz, illetve a szép, szabályos, tiszta, jól olvasható íráshoz. Így sikert tudnak elérni tanulóink az írás, az ábrázolás terén. Erősödik önbizalmuk és egyre inkább törekszenek a gondos, igényes feladatvégzésre. Természetesen mindezek eléréséhez nélkülözhetetlen a család együttműködése és segítsége. Nem maradhat el a biztatást adó sok - sok dicséret sem.
Nyissunk az óvoda felé - Ügyes(k)edjünk
A foglalkozásokon a 3.a osztály tanulói, az iskolába készülő óvodások Barna Jánosné és Papp Erzsébet óvónők vezetésével, valamint az érdeklődő szülők vettek részt.

Szórádné Bozorádi Erzsébet

Tehetseg.hu logo