Népek Karácsonya Pélyen

2010. november 29 - december 21. között került sor iskolánkban a TÁMOP 3.1.4 pályázati program keretén belül a "Népek karácsonya" három hetet meghaladó projekt megvalósítására.

Népek Karácsonya 2010

Fotógaléria

A tavaly már megvalósított projekttervet aktualizáltuk, illetve új elemekkel bővítettük. A gyerekek az idei évben is nagy lelkesedéssel vettek részt a programokban. Rajzversenyen "A legszebb Karácsony" témakörben versenyezhettek a tanulók. A diákönkormányzat kezdeményezésére teremdíszítő versenyt hirdettünk. Az osztálytermek gyönyörűek lettek. A zsűri úgy döntött, hogy minden osztályt megjutalmaz. Nagy volt az öröm, amikor az osztályok a karácsonyfa alatt átvehették a jutalom tortákat. Természetesen most is eljött hozzánk a Mikulás, mindenki boldog volt, amikor a puttonyból előkerültek a csomagok. A Mikulás délutánon játékos vetélkedőkkel, vidám énekkel, tánccal múlatták az időt tanulóink. Műhelyfoglalkozás keretén belül a környező iskolák pedagógusai betekintést nyertek a karácsonyi kézműves délutánba, illetve a TÁMOP pályázati program tagintézményi megvalósításába. Az idei évben is örömmel vettük, hogy a leendő első osztályos óvodások is bekapcsolódtak a kézműves programokba. Volt ezen a napon sütkérezés, agyagozás, üvegfestés, karácsonyi képeslap, fenyődísz és hóemberkészítés. Tanulóink angol, olasz, német nyelvű karácsonyi dalokkal ismerkedhettek, melyeket a karácsonyi ünnepségen be is mutattak. A gesztor iskolából ellátogatott hozzánk Ruth Zschokke, aki Svájcból érkezett. Az utolsó napon a rajpályázat legszebbjeiből kiállítást rendeztünk. A gyönyörűen felújított és feldíszített aulában a Budai Miklósné által adományozott impozáns fenyő alatt meghatóan szép karácsonyi műsort adtak iskolánk osztályai, az angol szakkörösök, a fúvós zenekar és a kis mazsorett tagjai. Ágfalvi Imre úr adományának köszönhetően az idei évben is került ajándék az iskola fája alá; egy projektort vásároltunk, illetve az osztályok kaptak meglepetést. Az ünnepség végén kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek úgy állták körbe a fenyőt, mint egy nagy család.