"Prímszámok" az országos döntőben

Október 17-én, Törökszentmiklóson részt vehettünk a Bolyai Megyei Matematikaversenyen a hetedikesek "Prímszámok" csapatával, amelynek tagjai Kovács Eszter, Oláh Csaba, Papp Ádám és Cseh Réka. A verseny egy írásbeli fordulóból állt, aminek megoldására egy órát kaptunk.

Az évfolyamokat megyei szinten 20-25 csapat képviselte. Jászkisérről szintén bekerültek a legjobb hat közé a 8. osztályos "Parabolák". A csapat tagjai Papp Zsófia, Nagy Gábor, Porzó Ádám és Rácz Kornél. A díjkiosztásra november 6-án, Törökszentmiklóson került sor. Az első fél órában a hatodiktól a negyedik helyezetteket díjazták. A "Parabolák" csapata 8. évfolyamon a 6. helyezést érte el. A "Prímszámok" csapata a 7. évfolyamon 1. helyezést ért el, és országos döntőbe jutott. Az 5. évfolyamot a "Dobókockák" csapatával Kiss Bianka, Drávucz Viktor, Chmelik Attila és Keresztesi Evelin képviselték, akik 8. helyezést értek el. A 6.évfolyam versenyzői Szeremi Alexandra, Guba Emese, Szabó Gergő és Nagy Vendel szintén eredményesen oldották meg a feladatokat.

Felkészítő nevelők: Gócza Lászlóné, Bobákné Major Margit és Molnár György.

Gratulálunk a versenyzőknek, jó felkészülést kívánunk az országos versenyre!

Cseh Réka
("Prímszámok")