Emberi Erőforrások Minisztériuma logoEmberi Erőforrás Támogatáskezelő logoOFI logoNemzeti Tehetség Program logo

Roma és szociokulturálisan hátrányos helyzetű fiatalok tehetségfejlesztéséért
"Adj esélyt!" - programsorozat a jászkiséri roma tehetségekért

NTP-RTP-13-0079

Nagy örömmel és büszkén mondhatjuk, hogy iskolánk, a Csete Balázs Általános Iskola ismét pályázatot nyert. A pályázatot 2013. december 23-án hirdette meg a Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program keretén belül. A pályázat, a roma és szociokulturálisan hátrányos helyzetű fiatalok tehetségfejlesztésére ad lehetőséget. Pályázatunk sikeres elbírálás alá került, s ennek köszönhetően 20 halmozottan hátrányos helyzetű roma tanuló számára 40 órás tehetségfejlesztő programsorozatot tudtunk megvalósítani. A tehetséggondozó program általános célja volt, a gyerekek felzárkózásának elősegítése, a sikeres életre való esélyek növelése, a személyiség fejlesztése, a művészet eszközeivel. A tehetséges tanulók feltárása, azonosítása, annak érdekében, hogy a tehetségüknek megfelelő fejlesztésben részesüljenek. A pályázati forrásnak köszönhetően, a tanulók felejthetetlen kiránduláson vehettek részt Szolnokon, ahol a Dr. Hegedűs T. András Középiskolát tekintették meg. Célunk volt a roma gyerekek pályaválasztással kapcsolatos döntésének és jövőtervezésének segítése.

Ezúton köszönjük mindazt a támogatást, mely lehetővé tette tanulóink számára a programsorozat megvalósítását.

Cseh Gáborné
Pincziné Balla Magdolna