Emberi Erőforrás Támogatáskezelő logo

A Csete Balázs Általános Iskola tehetségfejlesztő és támogató munkájáról

Ebben a tanévben is nyertes pályázatokról számolhatunk be, melynek köszönhetően a tanév során tanulóink három különböző tartalmú és célú tanítási órán kívüli foglalkozások és kirándulások részesei lehetnek. A pályázatokat az Emberi Erőforrás Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2019–2020. évi cselekvési programja alapján hirdette meg.

A Nemzeti Tehetség Program céljai között szerepel a hazai és a határon túli tehetséges fiatalokat támogató tehetségsegítő programok folyamatos működtetése, a tehetségsegítő hagyományok őrzése és gazdagítása, a hazai és határon túli magyar tehetségfejlesztő közösségek együttműködésének segítése.
  • NTP-TMV-19-0096 - "Sorsfordító pillanatok" - 56 lépés a múltból a jelenbe történelmi verseny
  • NTP-MTTD-19-0248 - "Enviro" - természettudományos, digitális és matematikai komplex tehetséggondozó program
  • NTP-KNI-19-0113 - "Ökotudósok leszünk!" című pályázati program
NTP 2019-2020