Emberi Erőforrás Támogatáskezelő logo

"Tehetségsegítő programsorozat a jászkiséri sajátos nevelési igényű tanulókért"

NTP-FTP-14-0030

A program keretében 12 foglalkozás során a sni tanulók művészeti tehetséggondozását tűztük ki célul. Az első hat foglalkozáson a belső motiváció fejlesztése, a könyvtárhasználat megismertetése, irodalom iránti motiváció erősítése történt meg. ezután egy egri foglalkozás keretében az irodalomszeretet erősítése történt. A következő hat foglalkozáson az irodalmon túllépve a színházi, művészi interpretáció megismertetése, az előadás megszületésének folyamatát ismerték meg a gyerekek változatos formában. A foglalkozásokon IKT módszereket, drámajátékot, szituációs gyakorlatokat végeztek, megtanulták, hogyan születik meg egy előadás, saját előadásukat felépítve. Ehhez segítséget nyújtott az egri színházlátogatás, ahol személyes élményként élték át a művészi interpretáció hatását. A következő foglalkozásokon már saját produkciójukon dolgoztak segítő írányítással, hogy a gálaműsorra színvonalas produkcióval állhassanak ki. Ezek elsősorban szavalatok voltak, de volt zenés produkció is. Ugyan időrendben a foglalkozássorozat végére került, de így is hasznos élményekkel, ismeretekkel gazdagította őket, hogy két színművésszel testközelből találkozhattak, akik előadásuk után saját tapasztaaltaikról is beszéltek, ők hogyan készülnek előadásra.

A legutolsó foglalkozás egy beszélgetéssel, értékeléssel egybekötött beszélgető foglalkozás volt, mindenki megosztotta egyéni élményeit, melyet a foglalkozások, rendezvények során átélt.

Pályázati eredményeink - 2015