EFOP-3.3.5 hírek

EFOP-3.3.5-17-2017-00020

Csodaszarvas iskolai közösségi program

EFOP-3.3.5

Két hét napközis program a nyári szünetben

Az első hét programja az "Utazás a mesék világában - avagy közös mesealkotás" címmel a hagyományőrzés jegyében telt el.

A csoportok tagjaival közösen alkottunk mesét, adott szereplőkkel. Ezt a történetet jelmezekbe öltözve el is játszottuk. Készítettünk bábokat, a mese útvonalát megrajzoltuk. Vendégségben voltunk a Városi Könyvtárban és megismerkedtünk a pogácsasütés rejtelmeivel. Tanultunk szőni. A Csete Balázs Honismereti Szakkör tagjaival népi gyermekjátékokat készítettünk. Kirándultunk, terméseket gyűjtöttünk. Készítettünk plakátot, aszfaltrajzot és új játékokat is tanultunk. A hét során készített tárgyakból kiállítást rendeztünk.

A második hét címe: "Mozdulj ki!".

A gyerekek nagy örömére minden nap a sportról szólt. Már az első napon a Testnevelési Egyetemről érkeztek vendégeink. Irányításukkal ismerkedtünk az egészséges életmód szabályaival. Érdekes, ötletes versenyeken a táborunk minden tanulója részt vett. Egy délutánt az uszodában töltöttünk. Az iskolánk műfüves pályáján és a tornateremben is érdekes játékokon tanultunk. Ezen a héten is kirándultunk és még "kincset" is kerestünk.

Tartalmas, jó hangulatú két hetet töltöttünk együtt.

EFOP-3.3.5