Emberi Erőforrás Támogatáskezelő logo

"Fény-játék országos komplex természettudományos verseny"

NTP-TV-14-A-0126

A Fény-játék országos komplex tanulmányi verseny során 3 fordulóban mérettették meg tudásukat, felkészültségüket a 7., 8. osztályos tanulók. Az első két forduló levelezős formában zajlott, a harmadik forduló iskolánkban került megrendezésre. A verseny témaköre fizika, kémia, biológia tantárgyak ismeretanyagára támaszkodott, hangsúlyos szerepet kapott a fény témája, az ehhez szükséges kutatómunka és kísérletezés, A feladatok elvégzéséhez az IKT eszközöket változatos módon használhatták fel.

A döntőben tesztmegoldás Socrative-val, problémamegoldó feladatok, kísérletek megoldása volt a versenyzők feladata.A megoldások a digitális eszközök, szoftverek, alkalmazások változatos felhasználásával vált lehetővé: interaktív tábla, tanulói laptopok, mobileszközök (okostelefon, tablet), fényképezőgép, QR kód.A döntőre a versenyzőcsapatok a Science Fair Project módszer segítségével előzetes feladattal is készültek, ezek az írásbeli és gyakorlati eredményeit a többieknek, a zsűrinek szóban bemutatták, eredményeiket prezentálták.

A döntő témakörei: a fény,energia,energiaforrás,hő,kölcsönhatás,optikai jelenségek. A fény témaköre minden évfolyamon önálló kutatómunkát is igényel a tanulóktól. A döntő feladatsorának kialakításakor kiemelkedő szempont volt, hogy a szakmaiság mellett megőrizzük a játékos megismerés fontosságát.

A Fény-játék tanulmányi verseny a természettudományos tantárgyakban tehetséges tanulók kiemelkedéséhez biztosított megfelelő lehetőséget. A verseny során a megfelelő adottságokkal, képességekkel, kreativitással bíró tanulóknak kiemelkedésre alkalmas lehetőséget biztosított, alkalmas volt a tanulók ismereteinek, képességeinek más tanulókkal és a standard szinttel való összevetésre.

Pályázati eredményeink - 2015