Alsó tagozatos szavalóverseny

A Magyar Kultúra Napja alkalmából az idén is megrendeztük az alsós szavalóversenyt, 2010. január 14-én délután.

A rendezvényre a szépen felújított Fő úti iskolában került sor. Minden osztályból 3 tanulót neveztek a pedagógusok, a pélyi tagintézményből szintén 3 tanuló képviselte az évfolyamokat, így 48 gyerek vett részt a megmérettetésen. Vendégek is voltak szép számmal, szülők, nagyszülők, ismerősök kísérték el a fellépőket és hallgatták meg a szebbnél-szebb verseket.

Az 1. részt (1-2. évf.) iskolánk igazgatója Kiss Lajos, a 2. részt (3-4. évf.) Cseh Gáborné igazgatóhelyettes nyitotta meg.

A zsűriben köszönthettük Szakálné Torma Eszter könyvtárvezetőt, Molnárné Zana Ágota tanárnőt és Pélyről Miklósné Tasi Edit tanítónőt.

A színvonalas előadások közül ők választották ki a helyezetteket, akik a következők voltak:

1. évfolyam:

• I. helyezett Radics Nóra 1. c.
  • II. helyezett Simonyi Jázmin 1. b.
  • III. helyezett Besenyei Fanni Pély
  • Különdíj Bagi Tamás 1. c.

2. évfolyam:

• I. helyezett Czakó Noémi 2. b.
  • II. helyezett Makai Viktória 2. a.
  • III. helyezett Bódi Kitti 2. a.
  • Különdíj Suhaj Lilla 2. b.

3. évfolyam:

• I. helyezett Magyar Zsófia Pély
  • II. helyezett Szűcs István 3. c.
  • III. helyezett Czifra Áron 3. c.
  • Különdíj Bukovinszky Vanda 3. b.

4. évfolyam:

• I. helyezett Barna Zsófia 4. c.
  • II. helyezett Bicsák Imre 4. a.
  • III. helyezett Ferschl Gergő 4. a.
  • Különdíj Juhász Petra 4. b.

Köszönjük a gyerekeknek ezt a felejthetetlen délutánt, a zsűrinek a munkáját, a nevelőknek a szavalók felkészítését. A Természetjárók Gyermek Egyesületének az anyagi támogatást és Tóth Zsigmondnénak a szép virágokat.

Reméljük ezzel a rendezvénnyel hozzájárultunk a szép magyar beszéd, a magyar kultúra terjesztéséhez, a versek iránti érdeklődés, szeretet felkeltéséhez.

Jászkisér, 2010. január 18.

Hajnal Csabáné
szervező