Halloween

A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg, bár mára már az egész világon elterjedt. A boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe, melyben összemosódott a római Pomona-nap, a kelta samhain ünnep és a keresztény halottak napja.
Halloween
Napjainkra már itthon is egyre inkább divatos lett a Mindenszenteket megelőző nap bulizós, játékos hangulata. Főleg a gyermekek kapnak előszeretettel az alkalmon, hogy boszorkányos és ijesztő ruhákat öltsenek, kivájt tökökből lámpásokat készítsenek. Ezt az alkalmat ragadták meg a 4.a osztály tanulói is, akik az őszi szünet előtti héten játékos feladatokkal, tánccal, zenével, és az ilyenkor elmaradhatatlan sült tök evéssel egybekötött Black end White bulit tartottak. Jó alkalom volt ez a szabadidő közös és hasznos eltöltésére.

A szeretteinkért való gyertyagyújtás november elsején meghitt és családi esemény, ahol az emlékezés a legfontosabb. Természetesen a külföldről átvett vidám szokások nem tudják ezt megváltoztatni.

Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Halloween

Cseh Gáborné